Riding

Kde nás najdete

Srbsko 4, Kněžmost, 29402
Pokud budete zadávat do navigace, ujistěte se, že jedete směr Kněžmost (u Mladé Boleslavi), protože v republice je ještě jedno Srbsko. V Srbsku se dejte u kapličky do slepé ulice a pokračujte až přijete na louky, kde zaparkujete.

Vyjížďky na koních

Nabízíme vyjížďky na koních pro začátečníky i pokročilé. Na ranči jsou 4 koně, z toho jsou 2 angličtí plnokrevníci a 2 čeští teplokrevníci. Pro začátečníky máme k dispozici kruhovku, kde Vám jízdu na koni vysvětlíme a necháme vyzkoušet. Dle Vaší fyzické kondice a nadání k jízdě se pak společně rozhodneme, kdy budete moci vyjet do přírody. Někdy stačí půl hodina v kruhovce a můžete jet, u některých jezdců doporučujeme celou hodinu nebo i více.

Okolí ranče je nádherné – na koni se budete projiždět po loukách, lesních cestách mezi skalami a po břehu rybníka. Pro zdatné jezdce, kteří si troufnou na několikahodinovou vyjížďku je možné také jet na koni k místním hradům jako je Kost, Valečov a Humprecht. Na přání pro Vás připravíme jakoukoliv trasu včetně možnosti zastavení u občerstvení, kde je možné “zaparkovat” i koně. Jezdíme ve westernových sedlech.

Na vyjížďku doporučujeme mít pevné boty a dlouhé kalhoty. Jezdeckou helmu Vám rádi zapůjčíme.

Cena závisí na tom, pro kolik lidí objednáváte vyjížďku, neboť v ceně je vždy započítán i průvodní jezdec s koněm. Průvodní jezdec je jen jeden i když vás jede víc, proto jsou ceny pro více jezdců cenově výhodnější:

Vyjížďky do přírody:

  • 1 jezdec – 500 Kč/hodina/jezdec
  • 2 jezdci – 450 Kč/hodina/jezdec
  • 3 jezdci – 400 Kč/hodina/jezdec

Na vyjížďku mohou max. 3 klienti plus vždy jede průvodní jezdec tzn. celková skupina 2-4 koně.

Trénink a vození v kruhovce:

Cena závisí na tom, kolik koňů objednáte do kruhovky. Současně tam mohou být maximálně 2 koně.

  • 1 kůň – 400 Kč/hodina (možno i jen 30 minut za 250 Kč)
  • 2 koně – 350 Kč/hodina (možno i jen 30 minut za 200 Kč)

V kruhovce mohou být maximálně 2 koně současně. Na koni se může střídat i více jezdců.

Uvedené ceny vč. DPH.

Objednávky na:
608 476 041 nebo 776 593 954 nebo info@ranchsrbsko.cz

Koně a děti

Děti milují koně a u nás mají možnost si jízdu na koni vyzkoušet. Děti můžeme je povozit v bezpečném prostředí kruhovky buď na anglickém nebo westernovém sedle nebo případně přímo na hřbetu koně s pásem s držadlama, tak jak se jezdí při hipoterapii. Děti se mohou během pronájmu doby koně střídat. Pro starší děti můžeme udělat mini základní vycvik.

Cena pravidelných lekcí dle dohody.

 

 

Calendar

Please use the calendar to check for open horseback riding times.

Permaculture

Při našem hospodaření dodržujeme zásady permakulturního hospodaření. Připravujeme přednášky a kurzy na různá témata týkající se permakulturního hospodaření.

Momentálně jsou na ranči k vidění: zvýšené záhonky, základy jedlého lesa, některé permakulturní techniky při chování domácích zvířat, funkční akvaponie, přírodní nádrže vody apod..

Připravujeme kurzy, které obsahují jak teorii, tak i video ukázky a praktické ukázky. Dále počítáme s budováním ekologických staveb.

Zájemci o kurzy nebo o dobrovolnickou činnost, napište nám!

About Us

Jsme malý rodinný ranch a farma hospodařící podle zásad permakulturního hospodaření. Dbáme na to, aby všechno naše počínání bylo co nejšetrnější k přírodě.

Ranch Srbsko byl založen v roce 2004 jako malá rodinná firma milovníků koní, přírody a Českého ráje.

Na ranči jsou 4 koně. Všechny čtyři tráví dny na pastvě za rančem a milují vyjížďky po krásném okolí.

Mírně i více pokročilí jezdci si mohou přijet zajezdit. Výhodou našeho místa je to, že jsme přímo u lesa a lesních stezek a není třeba vůbec chodit po silnici.

Možností k vyjížďkám je mnoho – z těch známějších míst je možné zajet na hrad Kost, zříceninu hradu Valečov, nebo údolí Plakánek či do jiných míst plných luk, lesů, skal a rybníků.

Informace a rezervace na info@ranchsrbsko.cz nebo na telefonu 608 476 041.

 

We speak English fluently

Please don’t hesitate to ask questions or make reservations in English.