Novinky

Aktuálně 2021 – Vyjížďky nepořádáme. 

Hledáte-li ranč na vyjížďky na koni, doporučujeme rancukovboje.cz

Ustájení koně

Máme volno pro ustájení jedné až dvou pohodových kobylek Celoroční výběh, kvalitní přístřešky, nezámrzná napaječka. V případě zájmu pište na michaela@ranchsrbsko.cz nebo volejte  na 608 476 041.

Permaculture

Při našem hospodaření dodržujeme zásady permakulturního hospodaření. Připravujeme přednášky a kurzy na různá témata týkající se permakulturního hospodaření.

Momentálně jsou na ranči k vidění: zvýšené záhonky, jedlý les, pastevní chov drůbeže, funkční akvaponie, přírodní nádrže vody apod..

Připravujeme kurzy, které obsahují jak teorii, tak i video ukázky a praktické ukázky. Dále počítáme s budováním ekologických staveb.

Zájemci o kurzy nebo o dobrovolnickou činnost, napište nám!

Kdo jsme

Jsme malý rodinný ranch a farma hospodařící podle zásad permakulturního hospodaření. Dbáme na to, aby všechno naše počínání bylo co nejšetrnější k přírodě.

Ranch Srbsko byl založen roce 2004 jako malá rodinná firma milovníků koní, přírody a Českého ráje.

Chováme koně a krávy na rozlehlých pastvinách.

Možnost ustájení koně. Výhodou našeho místa je to, že jsme přímo u lesa a lesních stezek a není třeba vůbec chodit po silnici.

Možností k vyjížďkám je mnoho – z těch známějších míst je možné zajet na hrad Kost, zříceninu hradu Valečov, nebo údolí Plakánek či do jiných míst plných luk, lesů, skal a rybníků.

Informace na info@ranchsrbsko.cz nebo na telefonu 608 476 041.

We speak English fluently

Please don’t hesitate to ask questions in English.